Bolfo antkaklis didelių veislių šunims Padidinti
Savybės
Antiparazitinės priemonės tipas Antkaklis
Veiklioji medžiaga Propoksuras, Flumetrinas

KILTIX antkaklis nuo parazitų šunims

Antiparazitinis antkaklis šunims.

Kaina

15,95 €

Turite klausimų? Pirkti parduotuvėje
Skambinkite: +370 687 34899
Pirkti parduotuvėje
Apie prekę

Savybės

Antiparazitinio antkaklio veikliosios medžiagos, propoksuras ir flumetrinas, insekticidiškai veikia erkes ir vabzdžius (šunų blusas ir kraujasiurbes erkes). Propoksuras yra karbamino rūgšties tipo ektoparaziticidas, slopinantis parazitų fermentą cholinesterazę. Dėl to susikaupia gerokai didesnis natūraliai išsiskyrusio acetilcholino kiekis ir blusos bei kraujasiurbės erkės gaišta. Flumetrinas yra ektoparaziticidinė medžiaga, priklausanti sintetinių piretroidų (alfa-ciano-piretroidų arba II tipo piretroidų) grupei. Jis veikia nervinių ląstelių membranų natrio jonų kanalų aktyvumą, sukelia uždelstą nervų repoliarizaciją bei ilgai trunkančius ektoparazitų nervinių ląstelių dirginimo pliūpsnius, todėl parazitas paralyžiuojamas. Šis veikimas pagrįstas tuo, kad Na+ ir K+ jonai nevienodu greičiu ir kiekiu prasiskverbia per nervų aksonų membraną. Flumetrinas greitai naikina blusas ir atbaido vabzdžius, todėl blusos nugaišta ant gydytų gyvūnų. Flumetrinas gerai veikia akaricidiškai. Išsiskyrusios iš antkaklio abi efektyvios akaricidinės ir insekticidinės koncentracijos veikliosios medžiagos pasiskirsto gyvūno kailyje. Tyrimais nustatyta, kad preparato medžiagos kartu veikia ilgiau ir efektyviau nei po vieną. Per šuns odą gali rezorbuotis ir patekti į sisteminę kraujotaką labai nedidelis abiejų veikliųjų medžiagų kiekis. Veikliosios medžiagos nėra embriotoksinės, teratogeninės ar kenksmingos reprodukcijai. Uždėjus antkaklį šuo nuo kraujasiurbių erkių ir blusų apsaugomas iki 7 mėn. Antkaklyje esančios medžiagos toksiškos žuvims ir bitėms.

Paskirtis 

Šunims apsaugoti nuo kraujasiurbių erkių (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) ir blusų (Ctenocephalides canis/felis) bei pakartotinio užsikrėtimo.

Naudojimas ir dozės: dideliam šuniui ant kaklo reikia juosti 66cm (45g). Išimtą iš apsauginio pakelio antkaklį reikia išvynioti, nuo vidinės pusės nuplėšti plastikinę juostelę ir laisvai apjuosus, neveržiant šuns kaklo, likusį galą perkišti per kilpeles. Antkaklį šuo turi mūvėti nuolat. Būtina dažnai tikrinti, ar antkaklis yra tinkamai mūvimas. Jo efektyvumas nepriklauso nuo šuns aktyvumo būsenos. Kartais mūvint antkaklį, šuns kailyje galima pastebėti blusų, tačiau jos žūva ne vėliau kaip po 3 dienų, nesiurbusios kraujo. Veikimo efektyvumas ir trukmė priklauso nuo šuns kailio tankumo, plaukų ilgumo bei užsikrėtimo intensyvumo. Antkaklį galima pakeisti, jei pastebimai sumažėja jo efektyvumas. Gauruoto, susivėlusio ar riebaluoto kailio šunis prieš segant antkaklį rekomenduotina išmaudyti naudojant šampūną. Kailiui dažnai sudrėkstant po lietaus, maudymo ar plaukiojimo, antkaklio efektyvumas gali sumažėti. Todėl prieš maudant šunį, antkaklį rekomenduotina nuimti ir uždėti tik kailiui išdžiūvus. Pastaba: blusų dažnai gali būti šuns guolyje ir aplinkoje (ant grindų, kilimuose, užuolaidose), todėl šias vietas reikia valyti, siurbti dulkių siurbliu ir naudoti tinkamus insekticidinius preparatus. Minėtos priemonės mažina blusų skaičių aplinkoje ir mažina galimybę jomis užsikrėsti. Antkaklį galima naudoti vaikingoms kalėms ar laktacijos metu.

Saugumo priemonės

Žmonės turi žinoti, kad antkaklis negali ilgai liestis su oda. Užsegus antkaklį reikia kruopščiai plauti rankas. Žmonės, jautrūs antkaklio medžiagoms, neturėtų prie jo liestis. Negalima leisti kūdikiams ir mažiems vaikams žaisti su šunimi mūvinčiu antkaklį. Preparatas skirtas išoriniam naudojimui ir negali patekti į žmonių ar gyvūnų virškinimo traktą. Naudotą antkaklį galima išmesti į šiukšlių konteinerį, tik svarbu, kad jis nebūtų netinkamai panaudotas.

Kontraindikacijos 

Nenaudoti sergantiems ar sveikstantiems šunims bei esant didelių odos pažeidimų.

Šalutinis poveikis

Kai kada pirmas dienas uždėjus antkaklį šunims gali šiek tiek niežėti odą. Jei pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcijos, antkaklį būtina nedelsiant nuimti. Jei pastebimi apsinuodijimo karbamatais klinikiniai simptomai, reikia taikyti simptominį gydymą ir į veną švirkšti priešnuodžio atropino. Pastebėjus preparato sukeltą šalutinį poveikį, būtina pranešti veterinarijos gydytojui.

Papildoma informacija

Viename 12,5 g svorio ir 38 cm ilgio antkaklyje yra:
veikliųjų medžiagų:

Propoksuro - 1,250 g.,flumetrino - 0,281 g.

http://www.vet1.lt/media/wysiwyg/PDF/antiparazitikai/5909997000787.pdf


Viename 30,2 g svorio ir 53 cm ilgio antkaklyje yra:
veikliųjų medžiagų:

Propoksuro - 3,020 g.,flumetrino - 0,680 g.

http://www.vet1.lt/media/wysiwyg/PDF/antiparazitikai/5909997008103.pdf


Viename 45,0 g svorio ir 70 cm ilgio antkaklyje yra:
veikliųjų medžiagų:

Propoksuro - 4,500 g.,flumetrino - 1,013 g.

http://www.vet1.lt/media/wysiwyg/PDF/antiparazitikai/5909997000770.pdf

Komentarai


Rašyti komentarą
Kitos panašios prekės toje pačioje kategorijoje: